Bilgi ve Sipariş Telefon: 0(216) 450 60 63 – 0(532) 217 17 06

Ginseng Çeşitleri

Ginseng Çeşitleri 

Amerikan Ginseng (Panax quinquefolium): Amerikan ginseng kore ginsengine göre etkileri daha hafif sayılır.

Sibirya Ginseng: Sibirya ginsengi kökünde “ginsenoit” olarak adlandırılan etken maddeyi içermediği için gerçek anlamda ginseng sayılmaz ama benzer ginseng faydaları sağlar. Özellikle strese karşı dayanıklılığı ve konsantrasyonu artırmada kullanılır. Eski Sovyetler Birliği döneminde ginseng sporcular ve askeri personel tarafından dayanıklılığı artırmak amacıyla yaygın olarak kullanılmıştır.

Ginseng türleri arasında kişinin kendi ihtiyaçlarına göre tercih yapılabilir.

Kullanım süresi 3 hafta ve 3 ay olarak tavsiye edilmektedir.

Hamileler ve emziren kadınlara tavsiye edilmemektedir.

Şeker hastaları sentetik bir ilaç tedavisi görürken doktora danışmadan kullanmamalıdır.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken önemli bir husus ta kullandığınız ürünün gerçekten ginseng içerip içermediğinden emin olmaktır. Yapılan araştırmalarda piyasada bulunan ürünlerin içeriğinde ginseng oranı ya çok az çıkmış ya da hiç çıkmamıştır. Ayrıca bazı üreticilerin ginseng etiketli ürünlerde kafein kullandıkları belirlenmiştir. Yüksek oranda ginsenosidin yanında başka içerik maddelerinin asgari miktarlarını da içeren ekstreler tercih edilmelidir.

Asya Ginsengi “Kırmızı Ginseng”: Araliaceae familyasındandır, yabani olarak yüksek dağların eteklerinde yetişir ve koyu kırmızı meyva salkımları veren bitkinin insan figürüne benzetilen kökleri; esas şifa olan kısımlarıdır. Kırmızı Ginseng yaklaşık 2000 yıldan bu yana Çin, Kore ve Japonya’da kullanılmakta ve olağanüstü etkileri sayesinde Uzakdoğu’nun en çok fayda veren bitkisi olmuş ve son yıllarda kullanım alanı bütün dünyaya yayılmıştır.

Kore ve Çin’de yetişir. Asya ginsenginin diğer adları kırmızı veya Kore ginsengi, Çin ginsengidir. Ginseng kökü yaklaşık 6 yılda yetişir. Yabani olarak yetiştiği gibi kültürü de yapılmaktadır. Ginseng kökü hasat edildikten sonra kurutuluş biçimine göre kırmızı veya beyaz ginseng adını alır.

Uyarıcı ve enerji verici etkisi en fazla olan ginseng çeşidi kırmızı Kore ginsengdir. Kırmızı Kore ginseng fiyat olarak diğer ginseng türlerine göre daha pahalıdır. Asya’da yaşlılar için kuvvetlendirici olarak ginseng kullanımı yaygındır. Ginseng uyarıcı etkisiyle dikkati ve motivasyonu artırır ama kafein gibi uyarıcıların neden olduğu yan etkilere sebep olmaz. Uzakdoğu’da harika hayat iksiri adıyla anılan Ginseng, cinsel gücü artırmak için de başvurulan bir bitki olmuştur.

Alman Sağlık Bakanlığının bitkisel preparatların hazırlanması ve ruhsatlandırılmasından sorumlu E Komisyonu ginsengin (Panax ginsengAsya ginsengi) dış stres faktörlerine karşı vücut direncinin yükseltilmesi amacıyla kullanılabileceğini belirtmiştir.

Uzak doğunun efsane toniği kırmızı ginseng, ginseng çeşitleri arasında en fazla ilgi göreni Kore de devlet kontrolünde üretimi yapılmaktadır. Ginseng türleri arasında en etkin ve en değerlisi olarak kabul edilir ve panax ginseng olarak adlandırılarak diğer ginsenglerden ayrılır.

Kırmızı Kore ginseng içerisinde yer alan en etkili madde ginsenoit olarak tespit edilmiştir Kore ginsenginde yer alan ginsenoside oranı diğer ginseng türlerine göre daha fazladır. Ginseng kökü görünümü insana benzediği için “adamotu” olarak da adlandırılır.

Kırmızı Ginseng’in yetiştirme, işleme, preperat haline getirme ve dünya pazarlarına satışı Kore Resmi Tekel İdaresi’nce yapılmaktadır. Böylesine değerli bir bitkiye Kore Devleti’nce sahip çıkılmasının nedeni; hatalı üretimlerin olmaması, bitkinin tam gelişmeden erken toplanması, taklit edilip kalitesinin bozulmaması içindir. Üretiminin her aşaması devlet gözetiminde olan, Kore Ginseng uzmanlarının sabır, bilgi ve ihtisas alanları içerisinde yetişen bu üstün ve eşsiz bitkiye; Bu yüzden Kore Resmi Tekel İdaresi önce Red Ginseng (Kırmızı Ginseng) adını vermiş, sonra da Korea Red Ginseng (Kore Kırmızı Ginseng) patentini vererek hakiki Ginsengi diğer ginsenglerden ayırmıştır.

Bütün dünyaya ihraç edilen üstün hücre yapıcı bir bitki özüdür. Ülkemizde ginseng bitkisi yetişmemektedir.

Dünya Bilimadamları ve Kırmızı Ginseng…

Ginsengli Ereksiyon Hapı Sipariş & Danışma Tel: 0216 450 60 63 – 0216 450 63 93

Haftanın 7 Günü Çekinmeden Bay – Bayan Satış Temsilcilerimizi Arayabilirsiniz.

Ayrıca Kırmızı Ginseng hakkında 3 büyük uluslararası sempozyum yapılmış ve dünyanın dört bir tarafından gelen doktor, araştırmacı ve bilimadamları Kırmızı Ginseng ile ilgili araştırma sonuçlarını sunmuşlardır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: